خدمات فنی و نگهداری ساختمان


آيا ساختمان‌ها نيز مانند انسان‌ها نياز به معاينه دوره‌اي براي بررسي عملكرد صحيح اجزاء دارند؟
آیا كنترل‌هاي دوره‌اي و مستمر ساختمان بر عملكرد بهتر اجزاء، كاهش هزينه‌هاي تعمير و بازسازي، ايمني و سلامت ساكنان و ... تأثیری دارد؟
ساختمان یک سرمایه ملی است و عدم کنترل‌های لازم پس از ساخت آن، خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر اقتصاد هر کشور بر جای می‌گذارد.
اجزای ساختمان شامل معماری، سازه، تأسیسات برقی و مکانیکی در طول عمر مفید خود، بر اثر قصور در نگهداری، بهره‌برداری نامناسب، عدم پشتیبانی و نگهداری و بازرسی دوره‌ای، ممکن است دچار فرسودگی زودرس و از دست دادن عملکرد صحیح خود از نظر ایمنی و بهداشت شوند.
امور فنی ساختمان چیست؟
به مجموعه خدمات تخصصی و استاندارد، با مصالح و لوازم مناسب
و با کیفیت در جهت تعمیرات، تغییرات داخلی و نگهداری سازه، افزایش کیفیت ساخت، بهینه کردن مجموعه ساختاری و افزایش بهره‌وری بخش‌های ساختمان که به صورت دوره ای (ماهانه، فصلی، سالانه) ارائه می گردند، امور فنی ساختمان گویند.
هرگونه هزینه در جهت امور فنی و نگهداری ساختمان،
نوعی سرمایه‌گذاری منطقی بوده و عمر مفید ساختمان را افزایش داده و آرامش، آسایش و کیفیت زندگی را بالا برده و از صرف هزینه‌های بازسازی، بنایی و تعمیرات بی‌دلیل جلوگیری مینماید.
متاسفانه در کشور ما به امور نگهداری و پشتیبانی ساختمان اهمیت داده نشده و همواره شاهد ایجاد خسارات کوچک و بزرگ و تعمیرات مداوم و هزینه‌های زیاد هستیم.
گروه فنی و پشتيبانيِ ساختمانی شهردار من با اکیپ مجرب و ماهر در زمینه خدمات فنی و تخصصی ساختمان، جهت بازدیدهای دوره‌ای و ماهانه ساختمان، اماده همکاری با مالکین و ساکنین محترم ساختمان‌ها می باشد.
شهردار من سه نوع چک لیست را متناسب با نوع ساختمان‌ها طراحی نموده که می‌توان آن‌را در انتهای صفحه مشاهده نمود و عبارتند از:
چک لیست بازدید دوره‌ای فضای عمومی مجتمع‌های مسکونی (چکاپ فضای عمومی ساختمان)

چک لیست بازدید دوره‌ای واحدهای مجتمع مسکونی (چکاپ واحدهای ساختمان)
چک لیست بازدید دوره‌ای منازل مسکونی (چکاپ منازل ویلایی)
شهردار من افتخار دارد با کمک مالکین، ساکنین و مدیران محترم ساختمان‌ها، گام بلندی در جهت کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری ساختمان‌ها بردارد.